Relacja z Ecim 2018

We wrześniu przedstawiciele naszego Towarzystwa mieli przyjemność wygłaszać pracę na temat zintegrowanego podejścia do pacjenta na 11 Europejskim Kongresie Medycyny Integracyjnej. Cześć wykładową otworzył prof. Ka-Kit Hui, M.D. wykładem dotyczącym Zintegrowanej Medycyny Wschodu i Zachodu. Profesor od lat prowadzi centrum medycyny zintegrowanej przy Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA).

Szczegóły

Relacja z ICMART-iSAMS 2018

We wrześniu Polskie Towarzystko Medycyny Chińskiej i Akupunktury uczestniczyło w 32. Światowym Kongresie Akupunktury Medycznej, który odbywał się w Monachium w Niemczech. Godnie reprezentowaliśmy PTCMA i ITCM DAO, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz poznając doświadczenie innych lekarzy, doktorów, profesorów. Podczas kongresu były omawiane takie tematy jak znaczenie akupunktury, TCM i CAM w multimodalnym leczeniu bólu, akupunktura w psychiatrii, akupunktura i TCM w optymalizacji opieki pediatrycznej, równoważenie autonomicznego układu nerwowego oraz wiele innych.

Szczegóły
Kongres TCM 2018

Relacja z Kongresu 2018

Kongres był nie tylko miejscem nauki i pogłębiania wiedzy o TCM, ale także nawiązywania nowych znajomości i zacieśniania już istniejących relacji. Mamy nadzieje, że uczestnicy wyjechali z Krakowa zadowoleni i chętnie wrócą do nas za rok, na stałe zapisując to coroczne wydarzenie w swoich kalendarzach. 

Szczegóły

Praktycy Praktykom

W pierwszym dniu IV Kongresu TCM, 4.07.2018 w Krakowie spotkali się fizjoterapeuci na bezpłatnym cyklu „Praktycy Praktykom”.

Szczegóły
Kongres TCM 2018

Kongres TCM 2018

W dniach 4–8 lipca 2018 r. w Krakowie odbył się kolejny, czwarty już Kongres Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej. Spotkanie zgromadziło rekordowo dużą liczbę uczestników – zarejestrowano ponad 350 osób, obyło się 7 dwudniowych kursów, 7 warsztatów praktycznych oraz wygłoszono 6 wykładów. Na Kongresie gościło 12 wykładowców z Polski i ze świata.

Szczegóły

Wyjazd do Chin

Serdecznie Państwa zapraszamy, do udziału w wyjeździe szkoleniowym do Centrum Rehabilitacyjnego w Chinach; w terminie 2018.08.03 – 2018.09.27.

Szczegóły
„Praktycy praktykom” – cykl spotkań

„Praktycy praktykom” – cykl spotkań

Od Nowego Roku ruszamy z nowym projektem! Już 26 stycznia 2018 roku zaczynamy cykl BEZPŁATNYCH spotkań dla fizjoterapeutów „Praktycy praktykom”. Na cały rok zaplanowaliśmy 4 spotkania, które będą odbywać się w piątki od 16:00 do 21:00. Celem jest pokazanie integracyjnego podejścia w prowadzeniu pacjentów z wykorzystaniem akupunktury, hirudoterapii i technik manualnych.

Szczegóły
Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku!

Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku! Życzymy by 2018 rok był jeszcze bardziej udany, jeszcze bardziej szczęśliwy, pełny nadziei i miłości. Niech otaczają Was ludzie, którzy będą dla Was inspiracją, a wszystkie marzenia się spełniają!

Szczegóły
Konferencja Intercultura Medical Care

Konferencja Intercultura Medical Care

W dniach 4-5 grudnia wystąpiliśmy na konferencji Międzykulturowa opieka medyczna wyzwaniem dla zespołu interdyscyplinarnego. Pierwszego dnia odbyła się debata fakultatywna na temat stosowania akupunktury w opiece zdrowotnej. Na nasze zaproszenie przybył dr. Dominik Irnich, który opowiadał o naukowych podstawach akupunktury oraz o stosowaniu jej w placówkach w Niemczech. Dr Irnich jest prezydentem Deutsche Ärztegesellschaft für Akupunktur, organizacji zrzeszającej ponad 9000 lekarzy zajmujących się akupunkturą na co dzień.

Szczegóły