KongresKongres TCM 2018

W dniach 4–8 lipca 2018 r. w Krakowie odbył się kolejny, czwarty już Kongres Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej. Spotkanie zgromadziło rekordowo dużą liczbę uczestników – zarejestrowano ponad 350 osób, obyło się 7 dwudniowych kursów, 7 warsztatów praktycznych oraz wygłoszono 6 wykładów. Na Kongresie gościło 12 wykładowców z Polski i ze świata.

Spotkanie rozpoczęło się w środowe przedpołudnie kilkoma wykładami poświęconymi medycynie integracyjnej oraz możliwościom w medycynie chińskiej. Kolejne dni były poświęcone na intensywną naukę m.in. – Leczenie dzieci w TCM, które poprowadziła Gali Stoffman; Akupunkturę kosmetyczną twarzy (Amanda Shayle), Diagnostykę brzucha metodą Hara (Assaf Mor).

W piątkowe popołudnie nastąpiło oficjalne otwarcie Kongresu, które poprowadził główny wykładowca naszej szkoły, Tuvia Scoott z Kampusu Broshim przy Uniwersytecie w Tel Awiwie. Następnie nauczył nas, podczas czterogodzinnego warsztatu, jak radzić sobie ze stresem i co robi ten patogen z naszym organizmem i życiem.

Kongres spełnił zakładane cele, nadzieje i oczekiwania. Przyczynił się do promowania i pogłębienia wiedzy o Medycynie Chińskiej, a także do integracji uczestników ze środowiska medycznego.

Bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy na V Kongres, który odbędzie się od 21 do 30 czerwca 2019

Niebawem, fotorelacja z Kongresu.