Kongres PTCMA

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na V Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej, który odbędzie się w Krakowie w dniach 28 czerwca – 7 lipca 2018 roku.

W tym roku, w obliczu coraz głośniejszej dyskusji o tym, jak można i należy leczyć, chcemy podkreślić istotność łączenia medycyny akademickiej i medycyny komplementarnej, a nie obieranie tylko jednej z dróg. Dlatego na zbliżający się kongres zaprosiliśmy lekarzy z Polski i zagranicy, którzy od lat stosują podejście integracyjne. Podczas warsztatów przekażą wiedzę o sprawdzonych klinicznie kombinacjach akupunkturowych, nauczą stosowanych przez siebie technik manualnych i wyjaśnią jak modyfikować dietę aby wspierać zdrowie.

Podstawą skutecznego leczenia jest właściwe rozpoznanie, dlatego proponujemy Państwu wykłady i warsztaty dotyczące diagnozy z języka, twarzy, pulsu oraz odruchów brzusznych.

Skupimy się również na leczeniu bólu, ponieważ jest on jednym z najczęstszych problemów spotykanych w praktyce klinicznej. To tylko niektóre z planowanych tematów. Mamy nadzieję, że zróżnicowany program i bogata oferta wzbudzą Państwa zainteresowanie.

Aby umożliwić udział osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z medycyną chińską, podzieliliśmy warsztaty zgodnie ze stopniem zaawansowania i przewidzieliśmy tematy dla osób początkujących. Dodaliśmy także wolny od opłat dzień przedkongresowy, podczas którego odbędą się wykłady wprowadzające dotyczące podstaw medycyny chińskiej i integracyjnej.

DO KOGO SKIEROWANY JEST KONGRES?

Kongres kierujemy do szerokiego grona odbiorców. Skorzystać z niego mogą lekarze, terapeuci oraz wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się czym jest medycyna chińska i przekonać czy w XXI wieku wciąż warto wykorzystywać metody stosowane tysiące lat temu. Na Kongres w szczególności zapraszamy:

  • lekarzy zainteresowanych komplementarnymi metodami leczenia,
  • fizjoterapeutów i masażystów, chcących nabyć nowe umiejętności pracy z pacjentem,
  • dietetyków zainteresowanych nowym systemem spojrzenia na człowieka i dobieraniem diety zgodnie z konstytucją w TCM,
  • pielęgniarki chcące poszerzyć swoją wiedzę w zakresie stawiania baniek i hirudoterapii,
  • studentów, myślących o wyborze swojej drogi zawodowej.

Do uczestnictwa zachęcamy także osoby, które nie miały dotąd styczności z Tradycyjną Medycyną Chińską, ale chciałyby poznać ten system. Mile widziane są zarówno osoby z branży medycznej, jak i uczestnicy nie związani bezpośrednio z ochroną zdrowia.

Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z medycyną chińską, przygotowaliśmy bezpłatne wykłady w trakcie dnia przedkongresowego, a podczas kongresu – warsztaty skierowane do osób początkujących. Szczególne zaproszenie kierujemy do matek małych dzieci, które skorzystają z uczestnictwa w warsztatach pediatrycznych.

POZNAJ CENNIK KONGRESU PTCMA

POZNAJ CENNIK KONGRESU