RELACJA KONGRES TCM 2018

W dniach 4–8 lipca 2018 r. w Krakowie odbył się kolejny, czwarty już Kongres Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej. Spotkanie zgromadziło rekordowo dużą liczbę uczestników – odwiedziło nas ponad 350 osób!

W środę, 4 lipca, przez cały dzień odbywały się bezpłatne wykłady dotyczące akupunktury, hirudoterapii i zdrowej diety. Sala przez cały czas była pełna.

Przez kolejne dwa dni, 5-6 lipca, można było wziąć udział w warsztatach lub kursach przedkongresowych. Tematyka obejmowała diagnozę z języka i twarzy, masaż brzucha, hirudoterapię oraz leczenie przeciwbólowe.

W sobotę i niedzielę, 7-8 lipca, trwały właściwe kursy kongresowe. Uczestnicy uczyli się jak diagnozować i leczyć dzieci od GAli Stoffman, pediatry i lekarza medycyny integracyjnej. Assaf Mor, jeden z najważniejszych nauczycieli w szkole ITCM DAO, pokazywał jak diagnozować brzuch metodą Hara, a Amanda Shayle, założycielka linii Acuregen, dzieliła się wiedzą o akupunkturze kosmetycznej. Tuvia Scott, który czuwa nad programem nauczania w Kampusie Broshim oraz w ITCM, wprowadzał w tajniki akupunktury 5 Elementów.

W sobotę wieczorem odbyła się impreza integracyjna w – wspaniała możliwość poznania się bliżej i spędzenia czasu w mniej formalnej atmosferze.

W tym roku Kongresowi po raz pierwszy towarzyszyły Targi Zdrowia. Kilkunastu wystawców prezentowało ekologiczną żywność, oleje, herbaty, ręcznie robione kosmetyki, naturalne olejki eteryczne, biżuterię i kamienie z odległych zakątków świata oraz wiele innych cudownych produktów.

Kongres był nie tylko miejscem nauki i pogłębiania wiedzy o TCM, ale także nawiązywania nowych znajomości i zacieśniania już istniejących relacji. Mamy nadzieje, że uczestnicy wyjechali z Krakowa zadowoleni i chętnie wrócą do nas za rok, na stałe zapisując to coroczne wydarzenie w swoich kalendarzach.

Obecnym dziękujemy za udział, i wraz z nieobecnymi zapraszamy za rok! V Międzynarodowy Kongres TCM i Medycyny Integracyjnej odbędzie się w Krakowie w dniach 21-30 czerwca 2019.