We wrześniu przedstawiciele naszego Towarzystwa mieli przyjemność wygłaszać pracę na temat zintegrowanego podejścia do pacjenta na 11 Europejskim Kongresie Medycyny Integracyjnej.

Cześć wykładową otworzył prof. Ka-Kit Hui, M.D. wykładem dotyczącym Zintegrowanej Medycyny Wschodu i Zachodu. Profesor od lat prowadzi centrum medycyny zintegrowanej przy Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA).

Podczas wykładu można było posłuchać o tym, w jaki sposób różnice między Wschodnim a Zachodnim podejściem do zdrowia, choroby i leczenia można połączyć w celu lepszej pomocy pacjentom.

Został podjęty problem zdrowia globalnego, którego poprawę można osiągnąć jedynie dzięki dostępnej i niedrogiej opiece zdrowotnej, która jednocześnie będzie skuteczną i bezpieczną. Jak wiadomo akupunktura należy właśnie do takich bezpiecznych i prostych metod, w związku z czym jej implementacja w służbie zdrowia może przyczynić się nie tylko do poprawy dostępu do opieki zdrowotnej, lecz także do zapewnienia dobrego samopoczucia pacjentom z różnych części świata. To dlatego szczególną uwagę podczas konferencji zwrócono na profilaktykę od czasu dzieciństwa, a nawet od okresu przed zapłodnieniem.

Na Konferencji pojawiało się wiele informacji o innych uzupełniających technikach leczenia m. in. o aromaterapii, hipnozie, ajurwedzie, ziołolecznictwie, muzykoterapii, etc. Można było zauważyć, że przedstawiciele zachodniej medycyny coraz bardziej otwierają się na odmienne od standardowego podejścia do pacjenta.

Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu w przyszłym roku!